fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

מה מעניין קוראים, כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן, קופירייטינג

מה מעניין את הקוראים שלכם?

חישבו על עצמכם רגע – כאשר אתם קוראים תוכן כלשהו, מה גורם לכם לקרוא אותו למעשה? מה מניע אתכם להמשיך ולהקדיש זמן לטקסט ארוך בעידן שבו הכל שייך לקצרנות, אמוטיקונים 🙄 , אמוג’ים וקיצורי מילים? מה הופך את הטקסט לאטרקטיבי עבורכם? במאמר זה נעסוק במוטיבציות שלכם, הקוראים, במה מניע את הלקוחות שלכם לקרוא את התוכן שלכם וכיצד תוכלו להפוך את התוכן שאתם מייצרים לאפקטיבי יותר:

כאמור, כאשר אנו כותבים תוכן לאתר, עלינו להביא בחשבון שכולנו חיים היום בעידן של קצרנות, של מסרים קצרים, ברורים ומהירים שאינם מצריכים מחשבה מעמיקה מהקורא.
למעשה, יש לנו חוזה בלתי כתוב בינינו לבין הקורא אשר גורס כי הוא, הקורא, יעניק לנו מהמשאב החשוב ביותר שיש לו – הזמן ותשומת הלב שלו– ואילו אנחנו, בתור כותבים, מתחייבים לספק לו אחד מהבאים על מנת לעמוד בצד שלנו של ההסכם:

  • ריגוש : זוכרים את הפרסומת עם המשפט “רפי, תרגש אותי”? בינגו. נסו לרגש את הקוראים שלכם, צרו תוכן שיגרום להם לאיזה שהוא סוג של רגש (אהבה, חמלה, פחד, הזדהות, כעס, התרגשות…), שיחבר אותם אל הטקסט ויגרום להם להזדהות עם הסיטואציה ו/או הפתרון אותו אתם מציעים.  פריטה על נימי הרגש, מביאה על פי רוב לקריאה עמוקה, להזדהות ולציפייה לקתרזיס אשר יגיע בסיום הקריאה.
  • חידוש : תוכן שמחדש משהו לקוראים וללקוחות שלכם הוא תוכן מעולה; אנשים אוהבים שמחדשים להם, שמספרים להם דברים חדשים או חושפים בפניהם אפשרויות חדשות שהם טרם גילו. נסו לייצר תכנים שמחדשים ונותנים אינפורמציה רלוונטית בתחומי העיסוק שלכם, על מנת לייצר נאמנות של הלקוחות אליכם ולמצב אתכם כ”מביני דבר”, כחדשניים וכאוטוריטה בתחום שלכם.
  • צחוק : שמתם לב פעם מהם הסרטונים הוויראליים ביותר או איזה פרסומות אתם זוכרים הכי הרבה או לא מעבירים אותן? תוכן מצחיק ושנון הוא נכס חשוב. הבעיה המשמעותית ביותר הוא לייצר תוכן כזה שלא יהיה נמוך מידי או כזה שמתגלה כניסיון כושל להצחיק- זה נוטה להיות פאתטי. אם אתם לא בטוחים במאת האחזוים ביכולת שלכם לייצר תוכן מצחיק ושנון התרחקו מזה.
  • תועלת : מאחר שהלקוחות שלכם כבר פינו מזמנם והגיעו לקרוא את מה שיש לכם להגיד, עליכם מוטלת החובה לספק להם איזו שהיא תועלת מן העניין. תוכן המוגש בצורת מדריכים מפורטים ואפקטיביים, טיפים שאתם יכולים לרכז, עצת זהב אחת לתחום בו אתם עוסקים וכיו”ב – כל הנ”ל עשויים להפוך לתוכן המושך אליו עוד ועוד קוראים, אשר גם משתפים אותו הלאה וחושפים את השם שלכם כאוטוריטה בתחום. אם לא תספקו תועלת ממשית, וגם לא תספקו שום ערך מוסף אחר (צחוק / ריגוש / חידוש), הרי שהלקוחות שלכם יסמנו אתכם ככאלה שמבזבזים להם את הזמן, והם לא ישובו לבדוק את התוכן שלכם.
  • הפתעה : יש לכם שפנים בשרוול? שילפו אותם. נסו להפתיע את הקוראים שלכם, נסו לגרום להם להתפעל מהיכולת שלכם לייצר תוכן מרענן ומפתיע בכל פעם מחדש, הם כבר יחכו לפעם הבאה שתפרסמו משהו.

אם אכן החלטתם ליצור תוכן ייחודי ללקוחותיכם, כזה שמעשיר אותם, מפתיע אותם, מחדש, מצחיק או מרגש אותם, חשוב שתתנו את דעתכם על פן נוסף בטקסטים שלכם, והוא – הקול האישי שלכם.
לכל מותג ולכל אדם יש את השפה הייחודית לו (בלתי אמצעית / רשמית / צינית / מכילה וכיו”ב). אתרו בתוך תוככם את השפה הייחודית שלכם, הביעו אותה בתוכן שלכם ושמרו עליה לאורך כל הזמן.
הטון ואופי הכתיבה הופכים עם הזמן לחלק בלתי נפרד מערכי המותג שלכם (“הי, זאת שלי!”), וכאשר הלקוחות יודעים לזהות זאת ולהזדהות – הרי שיצרתם כאן נאמנות לתוכן שלכם, ובעקבותיה – למותג שלכם.

 

צריכים לכתוב תוכן מעניין? בואו נדבר ונתכנן אותו יחד על מנת שיעבוד לכם כמו שצריך

Hits: 14

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית