fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

וורדפרס (WordPress) היא אחת ממערכות לניהול התוכן הטובות ביותר שקיימות, אם לא הטובה מכולן. היא ידידותית מאוד למתחילים  וניתן לבנות בעזרתה אתרים גדולים ומורכבים ללא ידע בתכנות כלל.

מלבד היותה של המערכת מאוד אינטואיטיבית ופשוטה להבנה, יש אין ספור תוספים (WordPress Plugins) שניתן להתקין על וורדפרס לכל מטרה. העובדה הזאת חשובה במיוחד לכתבה שלנו, מכיוון שכמות התוספים האסטרונומית שניתן למצוא ברשת לוורדפרס, הופכים את המשימה של קידום אתר וורדפרס במנועי חיפוש כמו Google, Yahoo ו-Bing, לקלה ונוחה במיוחד.

אז איך באמת מנצלים לטובה את וורדפרס כדי לקדם אתר?

קודם כל יש לציין שאם אתם מתכנתים, וורדפרס מאפשרת לכם שליטה מלאה בקוד של האתר ובעצם מאפשרת לכם להטמיע תוספים וקוד מכל סוג שהוא, בצורה ידנית. הטמעה ידנית של קוד מאפשרת כמובן התאמה אישית ואופטימלית בין התוסף או הקוד, לאתר שאליו הם מיועדים. זאת בניגוד להתקנה אוטומטית של תוספים, שלאו דווקא מתחשבים בקוד ובמבנה של האתר שאליו הם מתווספים. עם זאת, מיותר לציין שגם מתכנתים מנוסים משתמשים בתוספים לוורדפרס, אשר הופכים את העבודה לנוחה וקלה הרבה יותר.

לפני שניגע בתוסף אחד פופולארי במיוחד לקידום אתרים בוורדפרס שאין חברת קידום אתרים אחת שלא משתמשת בו, נתחיל קודם כל משני דברים בסיסיים מומלצים שיש לעשות, לפני שמתחילים להשתמש בתוספים ממוקדים לקידום:

  1. להתקין תוסף וורדפרס ל- Google Analytics ו-Google Webmaster Tools. מכיוון שרובם המוחלט של בעלי האתרים מעוניינים קודם כל בקידום האתר שלהם בגוגל, חשוב מאוד להתקין את הכלים הללו, המקשרים את האתר שלנו למנוע החיפוש של גוגל ונותנים לנו הצצה לביצועים של האתר שלנו במנוע החיפוש הפופולארי בעולם. מלבד לדברים שקשורים לגוגל, הכלים הללו עוזרים לנו לנתח את תנועת המבקרים הכללית באתר שלנו בצורה מפורטת ומעמיקה ביותר, ועוזרים לנו לאבחן בעיות טכניות רבות. לאחר שפתחתם חשבון בגוגל אנליטיקס ובוובמסטר טולס, התקנה של תוסף וורדפרס ייעודי, תאפשר לכם להטמיע בצורה אוטומטית את קוד המעקב של גוגל באתרכם עבור כלים אלו, במקום שתצטרכו לעשות זאת בצורה ידנית.
  1. מנועי חיפוש לא אוהבים קוד מבולגן ומורידים בדירוג אתרים שקצב הטעינה שלהם ארוך מהרגיל. כדאי שתתקינו תוסף שנקרא W3 Cache, אשר יעזור לכם לעשות אופטימיזציה לקוד באתר שלכם. מלבד אופטימיזציה לקוד באתר, תוסף זה מאפשר לכם ליצור בעצם גרסת Cache לאתר שלכם, כך שמנועי חיפוש וגם מבקרים, לא יצטרכו בכל פעם לטעון את האתר שלכם מחדש, אלא יגיעו לגרסה שמורה. כמובן שאתם יכולים לשלוט בקצב שבו הגרסה השמורה מתרעננת.
    שימוש בתוסף זה ישפר את הקוד באתר שלכם, יוריד את זמני הטעינה שלו ויעודד מנועי חיפוש לקדם אותו בדירוג.

תוסף קידום אתרים לוורדפרס

גם אם אין לכם ידע מעמיק בקידום אתרים, בעזרת תוספים לקידום אתרים של וורדפרס, תוכלו בקלות וביעילות לבצע את הצעדים המשמעותיים הראשונים בקידום האתר שלכם.

 לאחר שהתקנו גוגל אנליטיקס וובמסטר טולס וביצענו אופטימיזציה לקוד באתר שלנו, אפשר להתקין את תוסף קידום האתרים הנפלא של יוהסט דה ואלק – Yoast wordpress SEO.
תוסף זה הוא התוסף הפופולארי ביותר שיש לוורדפרס לקידום אתרים. הוא מאפשר לבצע אופטימיזציה מקיפה לכל דף בנפרד, נותן ציון לאופטימיזציה שביצעתם ומראה לכם מה עשיתם טוב ואת מה כדאי לתקן. הפלאגין של יוהסט מתעדכן לעתים קרובות ובאופן כללי נחשב לתוסף יציב מאוד. לפניכם רשימה של פעולות חשובות מאוד שניתן לבצע בקלות דרך התוסף של יוהסט, אשר יתרמו רבות לקידום של אתר אינטרנט במנועי חיפוש:

  • הוספה של Meta Title ו-Meta Description לכל דף באתר – הטייטל והדסקריפשן הינם הכותרת שתציג את האתר שלכם בגוגל והתיאור של האתר שלכם מתחתיה. אלה בעצם הפנים של האתר שלכם, כפי שהוא מופיע בתוצאות החיפוש בגוגל.
  • סימון דפים מסויימים באתר כ-No Follow או No Index – במידה ויש דפים באתר שלכם שאתם לא רוצים שגוגל יכניס לאינדקס שלו, כגון דפים של תמונות או מסמכים, ניתן לסמן אותם כ-No Index. במידה ויש דפים שבהם יש קישורים שאתם לא רוצים שתהיה להם השפעה מזיקה לקידום של אותו דף, ניתן לסמן אותם כ-No Follow.
  • הגשת מפת אתר מסוג XML למנועי חיפוש. מפות אתרים מסוג XML מקלות על רובוטים של מנועי חיפוש לסרוק אתרים. המפה מכילה בעצם את כל הדפים באתר שלכם. במידה ויש דפים שאתם רוצים להוריד מהכוח או מהרלוונטיות שלהם, ניתן דרך התוסף של יוהסט להסיר אותם ממפת ה-XML.
  • אופטימיזציה לקישורים הפנימיים באתר. התוסף של יוהסט מאפשר להסיר בצורה אוטומטית מהכתובות הפנימיות באתר שלכם תווים מיותרים ושמות של קטגוריות. מנועי החיפוש אוהבים קישורים נקיים ולא ארוכים מדי והתוסף של יוהסט עושה זאת בצורה נפלאה.

תכונה נהדרת נוספת של וורדפרס כמערכת לניהול תוכן, היא ניהול של התמונות באתר שלכם. מעבר לקלות שבה ניתן לערוך תמונות בוורדפרס, ניתן גם לבצע אופטימיזציה לתמונות. על ידי התקנה של תוסף שנקרא Smush.it, ניתן להקטין בצורה משמעותית את הגודל של התמונות באתר שלכם ובכך להקטין את זמן הטעינה של האתר.

ניתן גם להכניס כיתוב אלטרנטיבי לכל תמונה שאתם מוסיפים לפוסטים או לדפים באתר ובכך להפוך את אתרכם לידידותי אף יותר למנועי חיפוש.

אם ביצעתם אחר הפעולות שצויינו כאן במאמר, עשיתם את הצעדים הראשונים שלכם בקידום אתרי וורדפרס. עבודת הקידום לעולם אינה נפסקת, אך וורדפרס בהחלט הופכת את העבודה לקלה ויעילה הרבה יותר.

Visits: 179

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית