fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

אל תתחילו לכתוב בלעדיו: המדריך המלא לקופירייטינג וכתיבת תוכן. לגזור ולשמור.

אנחנו חיים בעידן שבו כתיבת תוכן איכותי מהווה חלק עצום ממאמצי השיווק של מותגים. עם הביקוש ההולך וגובר לתוכן איכותי יותר והצורך הגדל בקופירייטינג יעיל, קודם כול, כדי למשוך מבקרים, ולאחר מכן, כדי להפוך אותם ללקוחות פוטנציאליים וללקוחות. את האמת? זה לא פשוט ליצור תוכן שיווקי בעל עוצמה, באיכות גבוהה, באופן עקבי.

כדי לסייע לכם להימנע משחיקה, להביס את מחסום הכתיבה, ובסופו של דבר, לקבל יותר תוצאות, “ארזתי” לכם טיפים בדוקים לתוכן שיווקי.

בצעו מחקר

כל הרעיונאים והמפרסמים הגדולים מכירים בערכו של המחקר. מחקר טוב הוא הבסיס לכתיבה שיווקית מצויינת. ככל שיהיה לכם יותר מידע מקדים על המוצר\שירות שאתם מקדמים, השוק בו אתם פועלים והקהל אליו אתם פונים כך תצליחו לייצר תוכן מדוייק וממיר יותר.

הוסיפו עניין

כאשר אתם לא יודעים מה עוד אפשר לכתוב, טיפ אחד לכתיבת תוכן שיווקי הוא להוסיף עניין. איך תוכל להפוך את התוכן השיווקי שלכם למעניין ולמרתק יותר? ממש ככה:

 • הפכו אותו לכזה שניתן לסרוק אותו בעין במהירות ולמושך מבחינה ויזואלית
 • השתמשו באישיות הייחודית שלכם כדי להכניס עניין לתוכן שלכם
 • הפכו אותו למשעשע (כל עוד הומור משרת את המטרה שלכם). זהירות – הומור גרוע עלול לעשות עבורכם את “העבודה” ההפוכה ותצאו פאתטיים. בדקו האם ההומור שלכם עובד על אחרים ורק אז השתמשו בו בכתיבה השיווקית שלכם.
 • שלבו מחלוקת – אל תפחדו לעורר מחלוקת, לא כולם צריכים ויכולים לאהוב אתכם אולם מחלוקת עניינית תעורר עניין ובעיקר דיון ותגובות.
 • ספרו סיפורים – תשאלו את האחים גרים, כולם אוהבים סיפור טוב. סיפור טוב הוא דרך מעולה לעורר עניין ולהעביר את המסר שלכם בצורה מרתקת. אל תעבירו אינפורמציה בצורה משעממת אלא ספרו את הסיפור של העסק שלכם, ספרו את הסיפור שלכם.

הזריקו אישיות לתוכן שלכם

לכל כותב תוכ שיווקי (או קופירייטר מקצוען לצורך העניין…)  ולכל מותג יש קול, סגנון, ונטיות מכירה ייחודיים משלהם. בניית אישיות מוגדרת היא הדרך הטובה ביותר לבדל את עצמכם מהמתחרים ולזכות בנתח שוק גדול יותר. לפני שאתם מפרסמים משהו, וודאו שהוא ממחיש באופן ברור את אישיות המותג שלכם, כולל קול, סגנון, בחירת מילים, ערכים ונטיות מכירה ייחודיות – כמו גם שהוא תואם לצרכים ולרצונות של קהל היעד שלכם.

שכללו את הכותרות שלכם

הנה נתון שאתם חייבים להכיר – בממוצע, מספר גדול פי חמישה של אנשים קוראים את הכותרות בהשוואה לגוף התוכן. שייפו את הכותרות שלכם, שאלו דעתם של אחרים והדקו את המסר שלכם. החשיבות של הכותרת בכל מה שנוגע לכתיבת תוכן היא עצומה, אל תזלזלו בה. איך תעשו את זה? ממש ככה:

 • כיתבו תחילה את התוכן ולאחר מכן הוציאו את צירופי המילים החזקים ביותר שישמשו ככותרות וכותרות משנה. פעולה זו מבטיחה שהכותרות שלכם יהיו תואמות לגוף התוכן שלכם.העדיפו כותרות ישירות ופשוטות, על פני כותרות מתחכמות.
 • אל תשכחו את 4 המאפיינים של כותרות יעילות: דחיפות, ייחודיות, שימושיות, פירוט.
 • תנו לקוראים תועלת ואז וודאו שאתם מקיימים אותו בגוף התוכן שלכם.
 • ציירו תמונה חיה או מעוררת רגש עז, הם מושכים את תשומת הלב ומוסיפים עניין, והם יכולים לבטא מיד את התועלת החשובה ביותר שאתם מספקים.

בממוצע, מספר גדול פי חמישה של אנשים קוראים את הכותרות בהשוואה לגוף התוכן

הפכו את התוכן שלכם לפשוט

הפיכת התוכן לפשוט יותר אין פירושה נטישת הז’רגון הטכני או כתיבה ברמה של תחרות כתיבה לכיתה ט’. פירושה הפיכת המסר שלכם לברור ולתמציתי כדי שקהל היעד שלכם יבין את ההצעה שלכם ואת היתרונות שאתם מציעים מהר ככל האפשר.

תנו לקהל שלכם את מה שהוא רוצה

עובדה מעניינת – אתם לא יכולים ליצור רצון; אתם יכול רק להבעיר ולתעל אותו. תכנים ותוכן שיווקי טובים נותנים לקהל שלכם בדיוק מה שהוא רוצה. הבינו קודם כל את הצורך והרצון של הקהל שלכם ורק אז תנו להם מענה.

ספרו סיפור

סיפור טוב הוא דרך מעולה להעביר מסר. לא הרבה אנשים אוהבים נתונים יבשים (יש כאלו אבל הם ממש במיעוט…) ומרבית האנשים מתחברים או מבינים טוב יותר מסרים באמצעות סיפורים. חשבו על המסר שלכם ואיך עיטוף שלו בסיפור טוב יכול לעטוף אותו ולגרום לקוראים שלכם להתחבר אליו ממקום רגשי, מכאן הדרך להמרה קלה יותר.

היפכו את התוכן שלכם למושך מבחינה ויזואלית

בשל ההצפה של תוכן מקוון, טווח הקשב של הקוראים שלכם מתכווץ. כיום, הקוראים נוטים לרפרף על התוכן, אם הוא לא מושך להם את העין, הוא לא ייקרא או יזכה לשיתוף.

אז איך תוכלו להפוך את התוכן שלכם לכזה שמושך את העין?

 • פונט איכותי, קל לקריאה וגדול מספיק
 • שימוש פסקאות קצרות
 • גיוון בטקסט על ידי הדגשת מילים, שימוש באותיות מוטות, הדגשה בקו תחתון ועוד
 • שימוש רשימות ממוספרות או מדורגות
 • שימוש בפסקאות או ציטוטים
 • כתיבת כותרות וכותרות משנה מושכים

כיום, הקוראים נוטים לרפרף על התוכן, אם הוא לא מושך להם את העין, הוא לא ייקרא או יזכה לשיתוף

אל תתחכמו

ככותבים ומשווקי תכנים, אנחנו אוהבים לשחק עם המילים שלנו. לפעמים זה בסדר, תלוי באישיות המותג שלכם ובסוג התוכן שלכם. אך בדרך כלל, מסר ברור ותמציתי יביא לתוצאות רצויות יותר מאשר מסר מתחכם.

עיברו על הכללים

טיפ זה לכתיבת תוכן שיווקי עשוי להיראות מנוגד לאינטואיציה, אך הכותבים הטובים ביותר יודעים מתי ואיך לשבור את כללי הדקדוק והתחביר. פניה ישירה ללקוחות העתידיים שלכם בשפה שהם יבינו בקלות, היא תמיד חשובה יותר מכתיבה על פי הכללים. למעשה, היום הנטייה בכתיבה שיווקית היא שימוש ב”שפה מדוברת” יותר מאשר ב”שפה הכתובה”. אין מדובר בזילות של השפה אלא בטכניקת כתיבה שעל פניו אולי נראית נחותה יותר אך היא מקרבת יותר את הקורא ואפקטיבית יותר.

פניה ישירה ללקוחות העתידיים שלכם בשפה שהם יבינו בקלות תמיד חשובה יותר מכתיבה על פי הכללים

היו מודעים למטרה מאחורי כל דבר שאתם כותבים

עם הפריחה בתכנים שיווקיים, משווקים רבים יוצרים תוכן למטרת יצירת תוכן בלבד. להיות בעל ספריה גדולה של תכנים עשוי להיות שימושי מאד אך ורק אם לכל יחידת תוכן יש מטרה והיא מתאימה לתכנית הכללית והיעדים השיווקיים שלכם.

הימנעו מהסחות דעת

לפעמים כאשר אתם נתקעים בכתיבה, האשם האמיתי הוא לא מחסור ברעיונות או במילים, אלא חוסר זמן מספיק להקדיש לפרוייקט. אם אתם מתקשים, נסו את הטיפ והמפתח ליצירתיות הזה, לכתיבת תוכן שיווקי: תחילה, סגרו את הדלת וכבו את הטלפון שלכם. סגרו או צאו מהמייל ומהמדיה החברתית. בקיצור, בטלו כמה שיותר הסחות דעת. לאחר מכן שבו בכיסא וכוונו את הטיימר ל 33 דקות. רק 33 דקות. הדברים היחידים שאתם יכולים לעשות במהלך אותה מחצית שעה הם לחשוב על פרוייקט הכתיבה ולהתחיל לעבוד עליו. כאשר הטיימר מצפצף, קחו הפסקה של עשר דקות וחזרו על כל התהליך.

חישבו מחוץ לקופסא

אל תחששו לנסות משהו שונה וחדש, משום שדווקא הוא עשוי לעבוד. אתרו מתנגדים, ומורדים בתחום שלכם ובדקו אילו רעיונות גדולים עשויים לצוץ לכם. התירו את תהליך החשיבה הרציונלית שלכם ואפשרו לתת המודע שלכם ליצור קשרים חדשים בין רעיונות. כך תגיעו לתכנים ולרעיונות התוכן הטובים ביותר.

הביעו את הרעיונות שלכם בלשונו של הלקוח

דיבור בשפה של הלקוח מסייע ללקוחות לעתיד להתוודע אליכם, לחבב אתכם ולסמוך עליכם משום שהם מזהים את עצמם במילים שלכם. דיבור מסוג זה עוזר לכם להתחבר אליהם ולבנות עימם קשרים, וכך לשכנע אותם בקלות רבה יותר.

אם אתם תקועים בכתיבה, חזרו אחורה וודאו שהדברים נשמעים כפי שהלקוחות שלכם חושבים. שימו את עצמכם בנעליים שלהם. הפכו את עצמכם לבלתי נראים. לא רק שהתוכן הפרסומי שלכם יהפוך לטוב יותר לצורך התרגיל, אלא שסטייה מהמסלול שלכם בצורה כזו תתניע רעיונות חדשים ותבהיר לכם מה אמור לבוא בהמשך.

התמקדו ביתרונות

כל קופירייטר טוב ומנוסה מייעץ לכותבים אחרים להדגיש תועלות, ולא מאפיינים. כולם עושים שימוש בטיפ כתיבת התוכן הזה הזה משום שהוא פועל, וזו דרך קלה יחסית לתקן את התוכן הפרסומי הנוכחי שלכם אם הוא לא כל-כך מצליח. וודאו שכל מאפיין שאתם מזכירים מוביל לתועלת.

הדגישו את תועלות המוצר שלכם ללקוח והמנעו מלהתמקד במאפיינים שלו. הלקוח תמיד מחפש על איזה צורך המוצר או השירות שלכם עונה עבורו

גירמו ללקוחות העתידיים להרגיש כאילו שהם כבר מקבלים משהו

כאשר הלקוחות העתידיים מקבלים מכם משהו בעל ערך רק באמצעות קריאה, הם לומדים לסמוך עליכם ומאמינים שאתם מקיימים מה שאתם מבטיחים. טריק זה לכתיבת תוכן שיווקי נותן ללקוחות העתידיים טעימה, כך שרצון אמיתי מצידם, ולא רק סקרנות, הוא זה שמזין את הפעולות שלהם וזו גם אחת הסיבות לכך ששיווק תוכן פועל טוב כל-כך.

הציגו שאלות שגורמות לקוראים לומר "כן"

טכניקת שכנוע קלאסית ששימשה גם את סוקרטס ומשמשת גם אנשי מכירות של כלי רכב מראה שככל שאתה יכול לגרום יותר ללקוחות עתידיים לומר “כן”, כך יש סיכוי רב יותר שיאמרו “כן” שוב. אם הם אומרים “כן” ומנידים בראשיהם, הצלחתם להעלות אותם בחכתכם.

פנו לרגש

הטריק לשילוב רגשות בתוכן שיווקי שלכם הוא לשאול את עצמכם: מהו הרצון העמוק ביותר של הלקוחות העתידיים שלי כעת? יש רגשות רבים שאתם יכולים לפנות אליהם, אך רגשות המפתח המביאים לפעולה – הרגשות החזקים והעמוקים ביותר שלא נשלטים על ידי מחשבה רציונלית, הם:

 • פחד
 • חמדנות
 • אשמה
 • בלעדיות
 • כעס
 • גאולה
 • חנופה

נסו את טכניקת "החכה" או "הקרס"

הבלוגים וכתבי העת שאתם קוראים עשויים להיות שונים מאד אלה מאלה, אך העיקרון בכולם זהה: הם מתחילים על ידי בחינת מקורות טובים, לאחר מכן צוללים לעומק למצוא את השונה, המעניין, היוצא דופן או החדש. אותן עובדות יקרות הופכות לחכה או לקרס להם אתם זקוקים כדי לתפוס את תשומת הלב של הקורא וליצור עניין.

ביחרו את המילים הנכונות

אתרו את המילה הטובה ביותר כדי לבטא את המסר, הרגש או הדימוי שאתם רוצים להעביר. פעולה זו תהפוך את התוכן הפרסומי שלכם לחזק יותר.

השתמשו בקול פעיל

קול פעיל חזק ולרוב קצר יותר מהבניה פאסיבית, הוא קל יותר להבנה ולביטוי המסר שלכם בצורה טובה ומהירה יותר. קול פסיבי גורם לכם להישמע חלשים ומגיבים, בעוד שקול פעיל לוקח פיקוד.

החליפו "מילים דו משמעיות" במילות בלשון ודאיות והבטחות

הימנעות מהוראות, הבטחות ומילים חזקות כגון ‘ייצור’ ו’יכול’, זו דרך להגן על עצמכם, אך היא גורמת לכם להישמע חלשים וכאלו שלא מסוגלים לקיים. עברו על התוכן הפרסומי שלכם והחליפו כל מילה דו משמעית (לדוגמה: עשוי, מקווה, אולי, וכו’) במילה הוודאית המתאימה (לדוגמה: יעשה, יכול, עושה וכו’). פעולה זו מחזקת את התוכן הפרסומי שלכם וגורמת לך להישמע בטוחים בעצמכם, פעולה הבונה אמון אצל לקוחות עתידיים.

גבו את הטענות שלכם

אתם תישמעו יותר בטוחים בעצמכם ותבנו אמון ואמינות רבים יותר כאשר תוכיחו את הטענות שלכם בעזרת מידע מהימן. גבו את התועלות שאתם מספקים וטענות אחרות בעזרת הוכחות. פעולה זו משכנעת קוראים ספקניים ומראה שאתם באמת יודעים על מה אתם מדברים. להלן מספר רעיונות לכתיבת תוכן שיווקי לגיבוי הטענות שלכם:

 • עובדות ונתונים סטטיסטיים
 • שיטות מחקר
 • מכתבי המלצה
 • חקר מקרים
 • סיפורי הצלחה

אתם תישמעו יותר בטוחים בעצמכם ותבנו אמון ואמינות רבים יותר כאשר תוכיחו את הטענות שלכם בעזרת מידע מהימן

השתמשו בדוגמאות ספציפיות

השתמשו בנתונים מספריים כמה שיותר מדוייקים בתוכן שלכם. טריק זה לכתיבת תוכן שיווקי פועל היטב בכל תוכן שאתם כותבים וגורם לתוכן השיווקי שלכם להיות חזק יותר וקל לזכירה, על ידי משיכת תשומת לב ויצירת אמינות.

העריכו את היחס בין "אתה" לעומת "אנחנו" בתוכן השיווקי שלכם

שיווק באמצעות תוכן וקופירייטינג יעילים תמיד מתחילים בלקוח. זו הסיבה לכך שאף אחד אינו רוצה לקרוא עלונים או אתרים שמדברים רק על החברה – והסיבה לכך היא שתוכן שיווקי שמדבר ישירות ללקוחות העתידיים משיג יותר תוצאות. כשאתם מוודאים שהתוכן הפרסומי שלכם משתמש ב”אתה” לפחות פי שנים מ”אנחנו”, או שם המותג שלך, אתם מתמקדים באופן טבעי בצרכי ורצונות הלקוח שלכם. התוכן הפרסומי שלכם יהיה חזק יותר, ואתם תקבלו יותר תנועה, יותר לקוחות פוטנציאליים ויותר מכירות.

שלבו את העקרונות הבסיסיים של תוכן שיווקי משכנע

העקרונות הם:

 • עוררו תשומת לב
 • היתמקדו בלקוח
 • הדגישו תועלות
 • בדלו את עצמך מהמתחרים
 • הוכיחו את מה שאתה טוענים
 • צרו אמינות
 • בנו ערך
 • סיימו בקריאה לפעולה

בהתאם למוצר שלכם, ללקוחות הפוטנציאליים שלכם ולסוג התכנים שלכם, ייתכן שלא תצטרכו להשתמש בכל השמונה. לדוגמה, מותגים מבוססים לא צריכים להציג הוכחות וליצור אמינות. אבל, כדאי לזכור אותם כאשר אתם כותבים ומתקנים, שכן הדבר עשוי לעזור לכם ליצור תוכן שיווקי חזק ומושך יותר.

השתמשו בדימויים

דימויים עוזרים לקוראים להבין מיד מצב או תועלת (וכך הם הופכים את התוכן הפרסומי שלכם למעניין יותר לקריאה).

התחילו עם הנקודה החזקה ביותר שלכם

כותבים רבים שומרים את הנקודות החזקות ביותר שלהם לסוף, כאשר מן הראוי לעשות זאת להיפך. יותר לקוחות עתידיים יקראו את ההתחלה, מאשר את הסוף, כך שלשים את הרעיון הטוב ביותר שלך ראשון, זה משכנע יותר. הנקודה החזקה ביותר עשויה בדרך כלל למשוך תשומת לב רבה יותר מנקודות חלשות יותר, דבר שהופך זאת לאידיאלי למקם אותה בהתחלה.

בנו אמינות

אתם יכולים לבנות אמינות ואמון על ידי הזכרת מסמכים בגוף התוכן שלכם כגון:

 • מדיניות אחריות, מדיניות החזרות ומדיניות פרטיות חזקות
 • עדויות ונתונים לגבי הביצועים הקודמים שלך
 • מספר שנים בעסק / בתחום
 • חדשנות ופרסים
 • פרסומים
 • חברויות והשתתפות באיגודים מקצועיים
 • רישיונות ואישורים
 • דירוג סוכנים
 • תוצאות סקרים עצמאיים
 • סיקור במדיה

הזכירו את הנקודה החשובה ביותר שלכם לפחות שלוש פעמים

זו תיאוריית ה”מהלומה החזקה” של וינסטון צ’רצ’יל, שגורסת שאינך צריך להתנסח בעדינות או באופן מתחכם לגבי הנקודה החזקה שלך. כותבים ומשווקים מצליחים משתמשים כל הזמן בכוח החזרה המשולשת. ככה תחזרו על המסר החזק לפחות שלכם שלוש פעמים:

 • שימו טופס הרשמה בשלושה מקומות בעמוד הבית שלכם.
 • משווקים רבים באמצעות הדוא”ל כוללים שלושה קישורים בדוא”ל כדי להניע הקלקות
 • בדפי נחיתה נגללים יש בדרך כלל שלושה אזורי ‘קריאה לפעולה’ (Call to Action).
 • את הדברים החשובים, הציגו בהתחלה, לאחר מכן באמצע, ואז שוב, בסוף.

הציעו והדגישו ערך

הצגת הערך הכולל ידועה גם כטכניקת “טיפה בים”, כאשר עלות הרכישה היא מזערית בהשוואה ליתרונות שאתה מציע לספק. זה פועל בהצטרפות כנמען דוא”ל ובלוגים, כמו גם במכירות של מוצרים, מאחר שקוראים מוותרים על משהו שהם מעריכים – הזמן שלהם, כתובת הדוא”ל שלהם, הפרטיות שלהם – כדי לקבל משהו בעל ערך בתמורה.

כללו קריאה ברורה לפעולה

אם אתה לא מבקש מאנשים לעשות משהו באופן ספציפי, הם בדרך כלל לא יעשו אותו. כל מה שאתה כותב, החל בפוסטים בבלוגים, דרך דוא”ל ועד עדכונים ברשתות החברתיות ודפי נחיתה, צריכים להסתיים בקריאה לפעולה (CTA). כדי להפיק את המירב מהקריאות לפעולה שלך, ודא כי הן:

 • תואמות לאישיות הרוכש ולשלב שבו הוא נמצא במחזור הרכישה
 • מציעות משהו בעל ערך
 • מציעות ללקוחות פוטנציאליים משהו שהם רוצים
 • חוזרות על היתרון החשוב ביותר שלך או על המניע הרגשי בגללו כדאי לקורא לרכוש את המוצר שלכם

השתמשו בנימה אישית

מחקרים מצביעים על כך שדוא”ל מותאם אישית מתקבל בצורה טובה יותר ממסרים הפונים להמונים, ורוב המשווקים באינטרנט יודעים שהבלוגים המצליחים ביותר משתמש בסגנון האישי, הנינוח המיוחד וכזה המשקף את אישיות הכותב.

נהנית? ספר לחבריך!

Hits: 171

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית