fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

תמונות בחינם, תמונות יפות בחינם

19 אתרי תמונות חינמיים הטובים ביותר ברשת

תמונות בחינם לאתר או לבלוג שלכם? הנה כל מה שאתם צריכים במקום אחד

גם אתם עדיין משתמשים בתמונות של משפחות שוודיות תכולות עין וזהובות שיער באתרים שלכם? גם לכם יש את הבחור הגנרי בכל הפוסטים שלכם או את הבחורה “הכללית” בכל פוסט של פייסבוק שאתם מעלים? חבל…כוחה של תמונה טובה הוא עצום היום. תמונה טובה יכולה לעשות את כל ההבדל בתוכן. אבל….תמונות טובות ואיכותיות עולות הרבה כסף, נכון? אז זהו, שלא.

כולנו יכולים להבין למה כל מעצבי האתרים שמים דגש על החשיבות של תמונות (חוץ מהנושא המובן מאליו של כתיבת תוכן איכותי…). חבל רק שרוב התמונות שאנחנו נחשפים אליהן הן תמונות גרועות שאנחנו כבר רגילים לראות אותן. עוד יותר מוזר שחלק מהתמונות האלו בכלל עולה כסף…

על כן, זה משמח לגלות שחלק מהאתרים נענים לאתגר ומציעים מאגרי תמונות מעולים בכל רחבי הרשת, ומה שעוד יותר משמח זה שהתמונות הללו הן בחינם. הרכבתי כאן רשימה של אתרים מצוינים בהם אתם יכולים להשיג מאגרי תמונות בחינם. ו”חינם” זאת מילה שאנחנו אוהבים 🙂

תמונות יפות בחינם – הנה מה שאתם צריכים לדעת על רשיונות שימוש

הרבה מהתמונות באתרים אלו אינן כוללות זכויות יוצרים, מה שנותן לכם את החופש להעתיק, לערוך, לשתף ולבצע את העבודה שדרושה לכם. אתם יכולים לעשות שימוש בתמונות אלה למטרות מסחריות, ללא חשש להפרה.

עם זאת, ישנן צלמים מסוימים שעשויים לדרוש מכם להעניק להם קרדיט. ניסיתי כמה שיותר לזהות את הרישיון שכל אתר שייך אליו, אבל כדאי לכם לעשות בעצמכם בירור לגבי השימושים המותרים בתמונות אלו.

הכל מובן? הנה המאגר, תתפרעו.

pixbay

אחד ממאגרי התמונות הגדולים ביותר ברשת היום. מלבד תמונות אפשר למצוא כאן גם ווקטורים, קטעי וידאו ואיורים בחינם. אין צורך לתת קרדיט וניתן להשתמש בחומרים לצרכים שונים אלא אם כן צויין אחרת.

pexels

כאן תוכלו למצוא תמונות של צלמים ואומנים שמעדכנים את המאגר על בסיס יומי. השימוש בתמונות הוא חינמי וניתן לערוך ולשנות את התמונות לפי צורך.

StockSnap.io

באתר StockSnap.io יש אוסף מצוין של תמונות חינמיות אטרקטיביות באיכות גבוהה. יש לו פיצ’רים קלים לשימוש לחיפוש תמונות, אשר מעניקים גישה מהירה לאלפי התמונות הזמינות באתר. יתרה מכך, האתר עוקב אחר תמונות שהורדו ועל צפיות בהן, מה שיכול לסייע לכם לחפש את התמונות הכי פופולריות. מאות תמונות מוספות לאתר StockSnap כל שבוע וכל תמונה מועלת על ידי דומיין של הארגון קריאייטיב קומונס (creative commons) – כך שלא צריך לתת קרדיט.

reshot

פלטפורמה מעולה לצלמים מתחילים. מקום מצויין למצוא תמונות מעולות של מלמים בתחילת דרכם המעוניינים בחשיפה והשימוש הוא בחינם ללא צורך במתן קרדיט.

Unsplash

Unsplash מציע אוסף ענק של תמונות חינם באיכות גבוהה והולך כנראה להפוך לאתר הפופולרי ביותר למאגר תמונות. למעשה, הרבה כותבים משתמשים בתמונות שלו לתבניות.

כל עשרה ימים מועלות 10 תמונות חדשות למאגר דרך הדומיין הציבורי של רישיון קריאייטיב קומונוס.

Gratisography

Gratisography מציג תמונות באיכות ורמת פרטים גבוהות, הניתנות לשימוש הן למטרות מסחריות, הן למטרות אישיות. האתר מוסיף תמונות מדהימות חדשות לאוסף שלו על בסיס שבועי ולתמונות שלו אין זכויות יוצרים. התמונות כאן צולמו על ידי  ראיין מקגווייר מ- Bells Design.

Negative Space

בנגטיב ספייס, מועלות עשרים תמונות חדשות כל שבוע תחת הדומיין של קריאיטייב קומונוס. התמונות האלו זמינות תוך חיפוש קל על פי צבעים וקטגוריות.

Splitshire

לאתר יש אוסף של תמונות יפהפיות של דניאל ננצ’או, מעצב אתרים. ניתן להשתמש בתמונות האלו בחינם, למטרות אישיות ומסחריות כאחד.

Little Visuals

למרבה הצער, עם מותו של בעל האתר, ניק, האתר לא מעלה יותר תמונות חדשות. כל אחת מהתמונות שהועלו כבר שוחררה לציבור תחת הקדשה של דומיין הרישיון קריאייטיב קומונוס.

Life of Pix

Life of Pix מוסיף תמונות אטרקטיביות חדשות על בסיס שבועי והוא מקור נהדר שנוצר על ידי סוכנות הקריאייטיב Leeroy. Life of Pix משחרר לאוויר תמונות חינם שנראות טוב ושהן באיכות גבוהה לא מגבלות העתקה.

Death to Stock Photos

האתר שולח 10 אריזות של תמונות שונות עם תיוג ספציפי לתיבת הדואר הנכנס שלכם על בסיס חודשי. המטרה שלהם היא להבטיח שיהיה לכם מערך של תמונות שתוכלו לבחור ממנו לפוסטים בבלוג או לרשתות החברתיות. הם גם עושים שימוש ברשיונות האישיים שלהם ואתם יכולים לקרוא עוד על כך באתר שלהם.

Picjumbo

פיקג’אמבו הוא מקום נוסף בו תוכלו למצוא תמונות יפות בחינם גם לצרכים האישיים שלכם וגם לצרכים מסחריים. תוכלו למצוא תמונות חדשות ממגוון קטיגוריות, המוספות לאוסף כל יום, בנושאים כגון אופנה, טבע, טכנולוגיה, מופשט ועוד.

New Old Stock

באתר זה יש אוסף של תמונות עתיקות ממגוון ארכיונים ציבוריים שניתן להשתמש בהם ללא כל דאגה של הפרת זכויות יוצרים.

Getrefe

לGetrefe- יש תמונות בחינם שניתן להשתמש בהן באופן פרטי או מסחרי.

Freestocks.org

אתר זה מספק מגוון ענק של תמונות באיכות גבוהה שכולן פתוחות לשימוש תחת קריאייטיב קומונס.

Snapwire Snaps

האתר משחרר 7 תמונות בחינם על בסיס שבועי והן זמינות לשימוש ציבורי ללא מגבלות של זכויות יוצרים.

Jay Mantri

ג’יי מנטרי משחרר 7 תמונות חדשות כל שבוע. התמונות תמיד יוצאות ביום חמישי תחת הרישיון של קריאייטיב קומונס. התמונות המוצגות בו הן באיכות גבוהה מאד והנושאים שלהן משתנים.

Tookapic Stock

במאגר תמונות זה תוכלו למצוא גם אוסף של תמונות חינמיות וגם אוסף של תמונות פרימיום. תוכלו לחפש את התמונות שלהם המשוחררות בחינם תחת הרישיון של קריאייטיב קומונוס.

MMT STock

התמונות באיכות המצוינת שתמצאו במאגר זה סופקו על ידי ג’פרי בטס. במאגר זה ג’פרי משתף תמונות מעניינות של מרחבי עבודה, פרחים, מחשבים וטבע. התמונות במאגר ניתנות במסגרת הרישיון של קריאייטיב קומונס.

Kaboom Pics

מגוון ענק של תמונות חינמיות באיכות גבוהה אשר כוללות אופנה, מופשט, ארכיטקטורה, נופים, אוכל ועוד. התמונות ממאגר זה זמינות לשימוש מסחרי אך אין להפיצם מחדש או למוכרם.

freeimages

באתר הזה תוכלו למצוא מעל 400000 תמונות בחינם באיכות גבוה. צריכים יותר מזה? על מנת להוריד את התמונות צריך לבצע הרשמה.

לסיכום:

אין ספק שכמות האתרים בהם ניתן למצוא תמונות מאגר מדהימות היא ספורה. כל התמונות כבר שימשו בלוגרים, מעצבי אתרים ומוחות קריאייטיבים אחרים. לכן, אתם תראו שהאתרים האלו מאד עוזרים ותוכלו לעשות שימוש בתמונות שלהם לחלק מהעיצובים שלכם.

Hits: 3278

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית