fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

קופירייטינג, קופירייטר, כתיבת תוכן, כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן לאתרים, הבטחות לראש השנה

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם בראש השנה כדי שהשנה הבאה תהיה מעולה?

ראש השנה מביא איתו אנרגיה של התחדשות, של משהו רענן, הבטחות חדשות ואווירה של שינוי שנמצא ממש מעבר לפינה. כולם מחכים לתקופה הקסומה של “אחרי החגים” כדי לעשות דברים, כאילו שיום אחרי שהאושפיזין מתפזרים מהסוכה יקרה פתאום כל הקסם…

ישנו ביטוי באנגלית שאני מאד אוהב: new years resolutions – החלטות לשנה החדשה. אלו כל אותן הבטחות שאנחנו מבטיחים לעצמנו כשאנחנו לובשים לבן רגע לפני התפוח בדבש והראש של הדג. אלו הן החלטות שאנחנו מבטיחים לעצמנו בצורה מאד חגיגית ועושים הסכם עם עצמנו לעמוד בהן השנה (בניגוד לשנים הקודמות…). החלטות מסוג זה הן לשינוי אורח החיים, זניחת הרגלים רעים, ירידה במשקל, מציאת זוגיות ועוד. גם אני מבטיח לעצמי הבטחות כאלו בראש השנה. גם אני, לצערי, מפר את רובן ואת ההסכמים שחתמתי עם עצמי. ככה זה, אנושי…

הפעם אני לא רוצה לדבר על הבטחות אישיות לעצמכם אלא הבטחות שלכם לעסק שלכם, מה אתם מבטיחים לעסק שלכם השנה כדי שהשנה העסקית הבאה תהיה ממש מוצלחת. הנה חמש הבטחות שאני חושב שכדאי להתמקד בהן:

לשווק יותר:

בואו נשים את זה על השולחן: מרבית בעלי העסקים שונאים לשווק. הם רוצים שהעבודה פשוט תזרום באורח פלא והם פשוט יעשו את מה שהם הכי טובים בו. לא, זה לא עובד ככה. למעשה, 80% מהזמן מוקדש לשיווק ומכירות והיתר לעבודה עצמה. היום, שיווק הפך להיות מפלצת רב-ראשית, מורכבת, מתוחכמת, עם המון אופציות ואפשרויות. אי אפשר להמנע משיווק כדי להצליח, נקודה. הבטיחו לעסק שלכם בשנה החדשה שתשקיעו בשיווק את כל הזמן והמשאבים הנדרשים על מנת שהוא יצליח לגדול ולפרוח, ואתם יחד איתו. זה ידרוש כסף, זה ידרוש זמן, זה ידרוש למידה וניסוי וטעייה אבל בשורה התחתונה -אין לכם ברירה.

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם – אני מבטיח לעסק שלי לשווק אותו יותר, להשקיע בקידום שלו ולעשות הכל כדי שיבלוט ויצליח.

לחשוב אחרת:

להיות עצמאי פירושו להמציא את עצמך מחדש כי מי שלא הולך קדימה למעשה הולך אחורה. הבטיחו לעצמכם לחפש היכן העסק שלכם יכול להתקדם בתוך תחומי העיסוק שלו, חפשו את “האוקיינוס הכחול” שלכם, את אותם מוצרים או שירותים שאתם יכולים להציע במסגרת סל הכישורים שלכם. משהו לא עבד לכם בשנה שעברה? אל תשתמשו באותה שיטת חשיבה שבה נוצרה הבעיה על מנת לפתור אותה.

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם – אני מבטיח לעסק שלי לשנות את צורת החשיבה שלי ולחשוב בצורה שונה על מה אני יכול להציע בשנה הבאה ללקוחות שלי כדי לצמוח.

לצאת מאיזור הנוחות:

אם אתם רוצים באמת להתקדם ולפרוץ את תקרת הזכוכית של העסק שלכם אתם חייבים לצאת מאיזור הנוחות שלכם, כי שם לא קורה כלום, רק עוד מאותו הדבר. אתם שונאים להצטלם בווידאו? הציבו לעצמכם מטרה להפיק סרטוני וידאו שיווקיים השנה. לא כותבים תוכן לבלוג שלכם? התחייבו לעצמכם לייצר כל חודש פריט תוכן אחד איכותי, לא משנה כמה זה קשה ולא נוח לכם.

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם – אני מבטיח לעסק שלי להשקיע ולעשות דברים שגם לא נוחים לי, שגם לא טבעיים עבורי על מנת לפרוץ את הגבולות של הביצועים שלי.

להציב יעדים:

תארו לעצמכם שאתם נכנסים לאוטו, מדליקים את ה waze ולא מכניסים כתובת, לאן תגיעו? לשום מקום, אפילו לא תצאו מהחנייה או שתלכו לאיבוד. אותו הדבר בעסק שלכם. הציבו לעצמכם יעדים ומטרות ברורים, מדידים, כמותית ואיכותית, על מנת שתדעו איך אתם ביחס ליעד שלכם בכל רגע נתון.

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם – אני מבטיח לעסק שלי ניהול על פי יעדים ומעקב קבוע אחרי הביצוע מול התיכנון.

להיעזר במומחים:

עצמאי זה לגמרי לבד. אתם ממלאים את כל התפקידים בעסק שלכם – מהמנכ”ל ועד אחרון פועלי הייצור. לכן, אתם גם לא יודעים לעשות הכל בצורה מושלמת. יש לכם נקודות טעונות שיפור? חלשים בשיווק או בניהול? מתקשים באדמיניסטרציה או ניהול כספים? קחו אנשי מקצוע שיעזרו לכם להתגבר על המכשולים במקום להתמודד לבד.

מה אתם מבטיחים לעסק שלכם – אני מבטיח לעסק שלי להשלים פערי ידע וזמן באמצעות עזרה חיצונית ולא לראות בכך הוצאה אלא השקעה.

העיקר הוא לעשות, לא לעמוד במקום. העשייה היא לב ההתפתחות, הצמיחה והגדילה. הבטיחו לעסק שלכם הבטחות ועשו את כל מה שאתם יכולים כדי לעמוד בהן. שנה טובה 🙂

Hits: 0

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית