fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

עשו זאת בעצמכם – תוכנות עריכת התמונות הטובות ביותר

בימינו, תקופה שבה האינטרנט והרשתות החברתיות משמעותיים ובולטים יותר מאי פעם, אחת הדרכים הטובות ביותר להביע את עצמנו ואת רעיונותינו היא באמצעים ויזואליים. אנשים מועמסים במידע בכל אתר ואפליקציה שהם פותחים, ועם כל הכבוד לטקסט – תמונות גם מושכות יותר את העין וגם דורשות פחות תשומת לב. לכן כשאנחנו רוצים לפרסם עסק או לשמר את התדמית הייחודית האישית שלנו, העלאת תמונות היא הדרך הפשוטה והיעילה לעשות זאת. אבל למרות שהטלפונים החכמים שלנו והמצלמות הדיגיטליות שלנו כיום בעלי פונקציות צילומיות מתקדמות, לרוב דרושה עבודה נוספת כדי להביא את התמונות שאנחנו מצלמים לאיכותן המירבית. אז מהן תוכנות עריכת התמונות הטובות ביותר שזמינות כיום בשוק וכיצד להשתמש בהן? יצאנו לבדוק ולשתף אתכם ואתכן בתוצאות.

אז למה להשתמש בכלל בתוכנת עריכת תמונות?

גם הצלם או הצלמת המדופלמים ביותר שיודעים להעמיד את התאורה המושלמת בקומפוזיציה המתאימה ביותר תמיד ישתמשו בתוכנה לעריכת תמונות. תוכנות אלה מאפשרות שליטה מלאה על כל האלמנטים השונים של התמונה. כך למשל, ניתן לשנות את הגוון של התמונה ואת הצבעים הבולטים שבה, לשלוט ברוויה, בבהירות ובניגודיות של התמונה, לחתוך את הפריים בצורה מדוייקת ביותר באורך וברוחב שלו וכך גם למרכז את האובייקטים השונים במידת הצורך, לחדד או לטשטש פרטים שונים בתוך הצילום, ולהקטין ולהגדיל את גודל התמונה בהתאם לממשק אליו אנחנו מעלים את התמונה המוגמרת. ניתן כמובן גם לצרף אלמנטים שלא קיימים בתמונה המקורית או לאחד כמה תמונות ביחד, להוסיף אפקטים ואף לשנות את אווירת התמונה- לדוגמא, להפוך תמונה צבעונית לתמונה מיושנת ואומנותית בשחור לבן. כל פעולות עריכת תמונות אלה מביאות לתוצאה של תמונות יפות יותר, מושכות יותר וכאלה שמבטאות את הצרכים והרצונות שלכם בצורה טובה ומדוייקת.

בנוסף, לעסקים שמעצבים את האתר שלהם, תוכנת עריכת תמונות מאפשרת לייצר קו שפה אחידה ובכך למתג את העסק שלכם באופן הספציפי שתרצו ולייחד אותו מעסקים אחרים. ניתן להתאים את התמונות לאתר העסקי, לאינסטגרם ולפייסבוק של העסק, כי כידוע כל אחד מהם דורש פורמט תמונה קצת שונה. התאמה זו של עריכת תמונות בהתאם למדיום הנבחר מייצרת רושם של עסק מקצועי יותר ותוכל למשוך אליכם קהל לקוחות רב יותר.

אז מהן תוכנות עריכת תמונות?

תוכנות עריכת תמונות הן תוכנות ייעודיות אליהן מעלים את התמונות שברצונכם לערוך, ובהן ניתן לשנות אלמנטים שונים בתמונה, לפי התוכנה והאפשרויות שבה. קיימות תוכנות שמתאימות יותר למתחילים, כאלה שמאפשרות מגוון רחב יותר של אפשרויות עריכה למתקדמים יותר, וקיימות אפילו תוכנות מוצלחות לעריכת תמונות דרך הטלפון הנייד שבכף ידכם. בעבר היה צריך לפנות לאיש מקצוע כדי שיבצע עריכת תמונות, אבל כיום עם התקדמות הטכנולוגיה כל אחד יכול לבחור את התוכנה שהוא מתחבר אליה ולעבוד איתה לגמרי בעצמו. להלן נסקור כמה מהאופציות הבולטות לתוכנות לעריכת תמונות שקיימות כיום שכל אחד יכול ללמוד להשתמש בהן.

תוכנות לעריכת תמונות של ADOBE

כשמדברים על תוכנות לעריכת תמונות אי אפשר שלא להזכיר את חברת הענק אדובי שמייצרת תוכנות מתקדמות לצלמים, עורכים וגרפיקאים. התוכנות הבולטות לעריכת תמונות הן Photoshop, תוכנה שניתן לייצר בה גם יש מאין, ותוכנת Lightroom, שמיועדת לתיקונים של צילומים מקצועיים קיימים.

התוכנות האלה מאוד מקצועיות ולכן דורשות למידה והסתגלות, אבל הן מצויינות לכל מי שרוצה להיות בשליטה מלאה על עריכת התמונות שלו. הן מאפשרות עריכה, עיצוב, הוספת גרפיקה, ריטוש, עיבוד, אופטימיזציה ועוד. יתרון נוסף של תוכנות אלה הוא שהן מאפשרות עבודה על ענן וכך ניתן לגשת אל העבודה שלכם מכל המכשירים ולהיות בטוחים שהתמונה והתהליך יישמרו. בנוסף, הן מאפשרות ארגון של התמונות שלכם בצורה יעילה ומסודרת.

אבל גם אם הביטויים “וקטורים” ו”סטורציה” מעוררים בכם בלבול, לאדובי יש פתרון עבורכם. לאחרונה הם הוציאו גרסה פשוטה יותר לתוכנות עריכת תמונות, בשם Adobe Photoshop Express. מדובר בתוכנה בעלת ממשק פשוט וקל להבנה, עם כלים בסיסיים לעריכת תמונות. התוכנה זמינה להורדה למחשבים האישיים שלכם, ודרכה ניתן לבצע מגוון רחב של פעולות בלחיצת כפתור. ניתן לחתוך ולהפוך תמונות, קיימות פונקציות של תיקוני צבעיים אוטומטיים, וגם מספר רב של פילטרים שיכולים לעשות פלאים לתמונות שלכם.

Pixlr– פיקסלר

פיקסלר היא תוכנת אונליין פופולרית ביותר לעריכת תמונות, שהיתרון הגדול בה הוא שהיא לא דורשת הורדה וניתן להשתמש בה מכל מקום. החברה שעומדת מאחורי פיקסלר היא אוטודסק, חברה ידועה ומקצועית, ולכן ניתן לסמוך על התוכנה שמביאה לתוצאות מוצלחות ביותר.

התוכנה מאפשרת הוספת גרפיקה, תיקוני צבע, אפקטים שונים, פילטרים שניתן להחיל על כל התמונה או רק על אזורים ספציפיים בהם בחרתם, חיבור תמונות שונות לכדי תמונה אחת ועוד. התוכנה פשוטה וקלה לשימוש ולכן יכולה להתאים למתחילים ולמקצוענים כאחד.

Photoscape– פוטוסקייפ

פוטוסקייפ היא תוכנת עריכת תמונות פופולרית שניתנת להורדה בשפה העברית ולכן מתאימה מאוד לישראלים שבינינו שמתקשים עם הביטויים המקצועיים לעריכת תמונות באנגלית. התוכנה מאפשרת ארגון נוח של תמונות וצילומים, שליטה בגוונים ובבהירות לפי רצונכם, ובחירה במגוון פילטרים שונים. התוכנה נמצאת כיום בשימוש רב של צלמי מגנטים לאירועים בארץ כי היא מאפשרת שליטה נוחה ומהירה בעריכת תמונות. ניתן להוסיף כיתוב קבוע, לוגו ומסגרות מעוצבות ולהחיל אותם על תמונות רבות בבת אחת.

GIMP– גימפ

גימפ היא תוכנה לעריכת תמונות בעלת מגוון רחב ביותר של כלים, ולכן קורצת מאוד לעורכי התמונות המקצועיים. התוכנה מיועדת בעיקר לליטוש ותיקוני צבע של תמונות. היא תומכת בסוגי קבצים רבים וגם כאלה נדירים, מאפשרת להפריד את ערוצי הצבעים השונים, ויכולה להפוך תמונה רגילה ולא מקצועית ליצירת אומנות ממש. בעת שימוש בה, כדאי לצפות במדריכים השונים כדי להקל על תהליך עריכת התמונות ולהוביל לתוצאות המקצועיות הרצויות.

Paint.net– פיינט נט

פיינט נט היא תוכנה ותיקה ביותר, אבל היא שמרה על הפופולריות שלה בזכות הקלות והפשטות המאפיינים אותה. הממשק שלה הוא ידידותי ביותר למשתמש ומאפשר עריכת תמונות יעילה אך מקצועית. ניתן לערוך בתוכנה כמה תמונות בו זמנית, לשלוט על הצבעים של התמונה ועל הגדלים, ויש בה גם מספר פונקציות שימושיות ביותר בקליק אחד, כגון הפחתת עיניים אדומות. התוכנה מומלצת לכל מי שלא רוצה להסתבך יותר מדי אבל עדיין מעוניין לקבל תוצאות טובות בעריכת תמונות שונות.

BeFunky– בי פאנקי

בי פאנקי היא תוכנת עריכת תמונות שמיועדת ליצירתיים יותר שבינינו. קיימות בה הפונקציות הרגילות והבסיסיות של עריכת תמונות כגון חיתוך ושינוי צבע, אבל מה שייחודי בה הוא שהיא מאפשרת עיצוב מקורי ויכולה להתאים מאוד למדיה החברתית. ניתן להוסיף בה סטיקרים שונים כגון חיות ופרחים, אפקטים מיוחדים וצבעוניים, חיתוכי תמונות בצורות שונות כגון לב וכוכבים, והוספת טקסט מעוצב בפונטים מדליקים. בנוסף, היא מאפשרת יצירת קולאז’ים של תמונות ובעלת עיצובים מוכנים מראש. כל אלה הופכים את בי פאנקי לתוכנת עריכת תמונות שמתאימה מאוד לעיצוב כרזות, באנרים ולסושיאל מדיה.

PicMonkey– פיק מאנקי

פיק מאנקי היא תוכנת עריכת תמונות שצברה מעריצים רבים בשנים האחרונות. התוכנה לא דורשת הורדה או הרשמה, ולכן כל אחד יכול להשתמש בה, מכל מקום ובכל רגע נתון, בלי לבזבז יותר מדי זמן על ההרצה שלה. היא מכילה ארבעה כלים עיקריים והיא קלה לתפעול. ניתן לבצע איתה עריכה, טאצ’ אפים, עיצובים מיוחדים וקולאז’. ניתן לשמור בה תמונות באיכות המבוקשת, מה שמאפשר לכווץ תמונות גדולות במידת הצורך.

Canva – קאנבה

קאנבה היא פלטפורמת אונליין ידידותית מאוד לעריכת תמונות, שהיתרון הגדול בה הוא שהיא מציעה מספר רב של תבניות מוכנות מראש לעיצוב התמונות שלכם. התבניות מסודרות לפי סוג העיצוב, וניתן למצוא שם לשונית למדיה חברתית (בשביל קאברים, סטוריז ועוד), לעסקים (לעיצוב מצגות, אתרים, כרטיסי ביקור, לוגואים וכדומה), לשיווק (לעריכת תמונות מותאמות לפוסטרים, ניוזלטרים ופליירים) ועוד רבים אחרים. לצד התבניות הרבות והמגוונות הללו גם ניתן לבצע עריכת תמונות מותאמת אישית לפי הצורך שלכם. יתרון נוסף של התוכנה הוא שהיא מאפשרת עבודה שיתופית מכמה מחשבים בו זמנית, וכך אתם והצוות שלכם יכולים לערוך את התמונות והצילומים שלכם יחדיו.

עריכת תמונות בסמארטפון

למי שרוצה לתחזק את האתרים או הפרופילים ברשתות החברתיות באופן שוטף ויומיומי, ניתן לערוך תמונות באופן מיידי גם מהטלפון הנייד, כך שכל תמונה שאתם מצלמים בזמן אמת תוכל לעבור עריכת תמונות מהירה ולהיות מועלית ישירות לאן שתרצו ברחבי הרשת. קיימות מספר אפליקציות שמאפשרות לעשות זאת בקלות ויעילות וללא צורך לבזבז יותר מדי זמן בללמוד איך להשתמש בהן.

קודם כל, כיום כמעט בכל מערכת הפעלה של מכשיר סלולרי יש אפליקצייה מובנית לעריכת תמונות. באנדרואיד, גוגל, אפל וכדומה ניתן למצוא אפליקציות בהן אפשר לחתוך תמונות, לשנות קומפוזיציה, להתאים גוונים וברובן יש גם פילטרים בסיסיים. כדאי לבדוק איזה תוכנה קיימת בטלפון הנייד שלכם וללמוד איך להוציא מתוכה את עריכת התמונות הטובה ביותר.

למיטיבי לכת, קיימות מספר אפליקציות מיוחדות שניתן להוריד. PhotoStudio היא מאפליקציות עריכת התמונות המובילות בתחום. קיימים בה מאות פילטרים, סטיקרים, טקסטורות, מסגרות וזאת בנוסף לכלי עריכת התמונות הבסיסיים שכוללים תיקוני תאורה, חידוד וטשטוש, שינוי גוון וכדומה. אפליקציה נוספת היא Remini:Photo Enhancer, שתוכנתה במיוחד בשביל לתקן תמונות שלא צולמו בתנאים הטובים ביותר. כל מה שצריך הוא לעלות לשם את התמונה שתרצו לשפר והתוכנה בעצמה תעשה את התיקונים שלה בלחיצת כפתור. בנוסף, ניתן להפוך בה תמונות בשחור לבן לצבעוניות, להוסיף אפקט לצילום כדי שיראה כמו ציור ועוד.

בנוסף, קיימת גם אפליקצייה בשם FotoRus, שמשלבת בתוכה כלי עריכה לעריכת תמונות מתקדמת ופונקציות שמתאימות לעיצובים לרשתות החברתיות. ניתן לבצע בה תיקונים נקודתיים על איזורים בעייתים בצילומים שלכם, לייצב את התמונה וגם להוסיף גרפיקות מעניינות שכוללות אייקונים מונפשים. בנוסף, לאפליקציה הזאת קיימים כל מיני תוספים מעניינים שמאפשרים להוסיף איפור פנים לדמויות המצולמות, לשנות גוון עור ועוד.

לסיכומו של דבר

לשמחתנו הרבה, כיום קיימות מגוון רחב של תוכנות לעריכת תמונות ברחבי הרשת שמאפשר שליטה מלאה על כל הרבדים השונים של עיצוב ועריכת תמונות. ניתן לעשות כמעט כל מה שעולה ברוחכם כשזה נוגע לצילומים שאתם מצלמים ומעוניינים לעלות אל האינטרנט. כבר אין צורך להיות תלויים באנשי מקצוע כדי לבצע עריכת תמונות בשבילכם, והכוח נמצא בידיים שלכם. עכשיו הכל תלוי בתוכנה לעריכת תמונות שתבחרו מהמגוון הרחב שהצגנו בפניכם ובמסרים שתרצו להעביר הלאה באמצעות התמונות שתצלמו, תערכו ותיצרו. אתם לגמרי יכולים לעשות את זה בעצמכם. בהצלחה!

מחפשים קופירייטר מקצועי לשירותי כתיבת תוכן מעולים? דברו איתי 🙂

Hits: 4407

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית