fbpx

קבלו מתנה מעולה - "המדריך הישראלי לקופירייטינג אפקטיבי" להורדה מיידית

עבודה מהבית

המדריך השלם לעבודה מהבית

השנה האחרונה אילצה הרבה עצמאים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להמשיך להתפרנס, למרות הקשיים. עבודה מהבית, הפכה לרלוונטית ביותר, עם הסגרים והבידודים האינסופיים שעטפו את חיינו בתקופה הקורונה. המקצועות ש”פרחו” בתקופת הקורונה הארורה היו המקצועות שקשורים לעולמות הדיגיטל. לא פלא שמקצועות כגון כתיבת תוכן, קופירייטינג ומקצועות כמו קופירייטר הפכו לנחשקים לצד מקצועות נוספים הקשורים לעולמות השיווק הדיגיטלי אותם ניתן לבצע מהבית. עקב קשר אישי לנושא ארחיב בהמשך על תחום זה. 

במאמר זה נעלה את האתגרים והסכנות שהביאה עימה העבודה מהבית וננסה למצוא להם פתרונות, נביא טיפים שיעזרו לנו לראות איך אפשר לעבוד נכון מהבית, נבדוק איך אפשר להתחיל לעבוד מהבית בקלות ובמהירות, נבדוק איך אפשר לזהות הונאות ברשת, נראה אם אפשר לעבוד מהבית ולהרוויח כסף באינטרנט בלי הכשרה או כישרון מסוים, ולבסוף, נסיים באווירה חיובית ונביא לכם את היתרונות הבולטים בעבודה מהבית. אם עד היום החלוקה בין העבודה לחיים הפרטיים שלנו הייתה ברורה, כיום, הגבולות טושטש וצצו התמודדויות חדשות במסגרת העבודה.

האם כדאי לעסוק בכתיבת תוכן או קופירייטינג מהבית?

מטבע הדברים אני אתחיל מהמוכר לי, תחום כתיבת התוכן והקופירייטינג. אין ספק שתחומים אלו זכו לפריחה משמעותית בתקופת הקורונה. הסיבה: הרבה אנשים האמינו (ולצערי עדיין מאמינים…) שהיות ויש להם מקלדת ועכבר הם יכולים להיות קופירייטרים ואנשי תוכן כי “זה לא באמת מקצוע”. רבים ניסו בתקופת הקורונה לשווק את עצמם כ”אנשי תוכן” וגילו מהר מאד שמסלול ההמראה מאד לא פשוט…אם אתם רוצים להכנס לתחום המבוקש שאלו את עצמכם האם באמת יש לכם את מה שדרוש, כושר למידה גבוה, יכולות מחקר, תפיסה מהירה, כשרון כתיבה שיווקית (לא פרוזה), הבנה של תחום השיווק ועוד תכונות ועולמות ידע שיהפכו אתכם לאנשי תוכן איכותיים ומבוקשים. 

רוצים להפוך לאנשי תוכן ולעבור לעבוד מהבית? הנה כמה דברים שכדאי שתעשו לפני שאתם יוצאים לדרך:

 • שאלו את עצמכם האם מבנה האישיות שלכם בנוי לעצמאות. מדובר בשאלה חשובה מאד שיכולה להפיל הרבה עסקים ולכן כדאי לכם להיות אמיתיים עם עצמכם.
 • שאלו את עצמכם האם יש לכם משמעת עצמית: תחום כתיבת התוכן מצריך המון משמעת עצמית בכדי לעמוד שדד ליינים,יכולת לדחות סיפוקים ונחישות להצליח.
 • האם אתם נהנים מכתיבה? אין הכוונה לפרוזה, שירים וסיפורים וכדומה. איש תוכן מקצועי עוסק בעיקר בתוכן שיווקי ולא כל אחד יכול להפיק מזה הנאה או אתגר מקצועי.
 • הכינו את עצמכם להרוויח מעט מאד בהתחלה, אם בכלל. כמו בכל מקצוע יצירתי, הדבר הראשון שתהיו חייבים לעשות הוא לבנות תיק עבודות מרשים בעלות מאד נמוכה בגלל חוסר הניסיון שלכם ולאחר מכן לעבוד בתעריפים מאד נמוכים, האם אתם בנויים לזה כלכלית?
 • איך אתם בשיווק עצמי? הפעולה החשובה ביותר שתדרשו לעשות היא שיווק, לא כתיבה. האם אתם מסוגלים לשווק את עצמכם, מסוגלים לחיות ברשתות החברתיות, לעשות נטוורקינג ולמכור את עצמכם גם ללא תוצאות לעיתים? 

אתגרים ובעיות בעבודה מהבית

להבין את הבעיות והאתגרים שעומדים בפנינו, יכול להיות צעד משמעותי כדי לדעת איך לעבוד נכון מהבית.

 • הפרדה בין הבית לעבודה – להפוך את הבית למשרד יכול להיות חוויה מאוד נחמדה, כשעובדים מהספה במקום במשרד, או לצאת לריצה באמצע היום כדי להתרענן. אבל הצרות יכולות להגיע מהר כשמתחילים לעבוד בשעות לא שגרתיות והזמן הפנוי שהיה אמור להיות עם המשפחה והחברים מתחיל להצטמצם. בעיה אחרת שיכולה להיות, היא המשימות הביתיות כמו ניקיון או קניות שצצות לנו באמצע העבודה ויכולות להוציא אותנו מריכוז ולשנות לנו את הלוז שתכננו מראש. פתרון אפשרי יהיה ליצור סדר וארגון בשעות העבודה, אם שנתאים את שעות העבודה שלנו ללוז האישי או הפוך, שנתאים את הלוז האישי לשעות העבודה. כך שנוכל לעבוד את מספר השעות שהקצבנו לעצמינו.
 • בדידות – אחד מהתסמינים הקשים בעבודה מהבית, הוא בדידות. למרות ההרגשה המשחררת והעצמאית של עבודה שהיא לא במשרד, יכולה להיווצר תחושה של בדידות, בעקבות ההתמודדות האינדיבידואלית של החוויות והרגשות שעוברים עלינו במהלך יום עבודה. בשונה בעבודה במשרד, שם אפשר לחוות חוויות משותפות עם קולגות או לשתף אנשים שמבינים את התחושות שלנו, אם שליליות או חיוביות. פתרון אפשרי, הוא להסתובב בחוץ עם עצמינו ולחשוב על החוויות שאנחנו עוברים, כדי לעשות סדר. עוד אופציה, היא לנסות לדבר עם קרובי משפחה או חברים על מה שאנחנו עוברים או במקרים רציניים יותר, עם אנשי מקצוע.

 • גירויים חיצוניים – אחד הגירויים הקשים המשמעותיים בדור שלנו שמפריעים לנו להתרכז בין היתר בעבודה שלנו, במיוחד כשעובדים מהבית, הוא הטלפון הנייד שלנו. אם אתם יכולים, השתיקו את הקבוצות “הרועשות” שמקשות עליכם להתעסק בדברים אחרים וכדאי להרחיק את הטלפון מכם ולהעביר את הווצאפ למחשב, כדי שתוכלו לעבוד נכון מהבית.
 • שעות עבודה לא נוחות – אם יש לכם אפשרות לבחור את שעות העבודה שלכם, עבדו לפי השעות החזקות שלכם, בהן אתם הכי אפקטיביים ופרודוקטיביים וכך תדעו איך לעבוד נכון מהבית.
 • ציוד לא מקצועי – כשאנו עובדים מהבית, חשוב מאוד להשקיע בציוד איתו אנחנו עובדים, אם זה שולחן שמתאים למחשב שלנו, כסא נוח שאפשר לשבת עליו כמה שעות בלי שהגב שלנו יתפרק וכל ציוד שיהפוך את סביבת העבודה שלנו לנוחה יותר עבורנו.

לפני שממשיכים במאמר, אולי יעניין אותך גם:

טיפים לעבודה מהבית

איך זה לעבוד מהבית? עצות פרקטיות חשובות שיעזרו לכם להבין איך לעבוד מהבית בצורה יעילה יותר:

 • שימרו על קשר – אחת ההשלכות הישירות שיכולות לפגוע בעבודה שלכם כשעובדים מהבית היא, הריחוק הפיזי של הלקוח ו/או הממונה עליכם, שיכול להוביל לאי הבנות לגבי המשימה שהוטלה עליכם. לכן, כדאי להישאר בקשר ולעדכן את הלקוח ו/או את הממונה עליכם באופן שוטף בהתקדמות שלכם בעבודה בפלטפורמות המקוונות השונות.
 • שמרו על שגרת יום “רגילה” – כדי להבין איך זה לעבוד מהבית ולהישאר ערניים וחדים בעבודה, כדאי לשמור על שגרה בריאה, צאו להליכה או לריצה כדי להתרענן, תתקלחו ותתלבשו, למרות שאתם נמצאים בבית.. כדי לשדר למוח שאתם באתם לעבוד היום.
 • תאכלו בריא ותרגישו שלמים יותר– השתדלו להרחיק את השתייה והמאכלים שלא מועילים לבריאות שלכם ונסו להתרגל להכניס לגוף יותר פירות וירקות על בסיס קבוע, כך תשמרו על הבריאות שלכם ורמת האנרגיה שלכם תהיה יציבה יותר לאורך היום.
 • תתרעננו – צאו לשמש לפחות 20 דקות ביום, זה גם יעזור לכם להפחית חרדה וגם יספק לכם ויטמין די ויעלה את רמת הסרוטונין במוח שלכם וכך תתחילו להרגיש איך לעבוד נכון מהבית.
 • תכניסו מוסיקה לחיים שלכם – נצלו את זה שאתם לא תפריעו לקולגות שלכם ושימו מוסיקה שעושה לכם טוב. המון מחקרים הוכיחו את התרומות של מוסיקה לפרודוקטיביות בעבודה.

שירותי כתיבת תוכן מקצועיים ממומחה שלא עובד בטריינינג

כמה נקודות חשובות על עבודה מהבית

אחרי שראינו ממה כדאי להיזהר ואיך כדאי להתנהל כשעובדים בבית, עכשיו נראה בפועל איך להתחיל לעבוד מהבית.

 • אם אתם מבלים את רוב היום שלכם ברשתות. נצלו את הזמן הזה כדי לחקור את השוק הפוטנציאלי שלכם. אם יש לכם שירות או מוצר להציע, פתחו עמוד עסקי בו תוכלו לקדם את העסק שלכם.
 • עדיין מרגישים אבודים ולא יודעים איך לקדם את השירות או המוצר לקהל היעד שלכם? נסו להיות פעילים יותר, תשתפו, תעשו לייקים או תגיבו לתוכן של עסקים/עמודים אחרים, כדי להגביר את החשיפה שלכם, זה גם מראה שהעמוד שלכם מתוחזק על ידי בן אדם ולא על ידי בוט.
 • קחו את הזמן שהייתם “מבזבזים” על התארגנות ונסיעות לעבודה הלוך חזור ותנסו לנצל אותו ולהפוך אותו לזמן עבודה ממשי.

עבודות מהבית – ממה להיזהר?

אם אתם רוצים לדעת איך לעבוד מהבית ולהרוויח כסף באינטרנט, אולי כדאי לכם לדעת לפני, איך לזהות הונאות נפוצות ברשת שיגזלו מכם אלפי שקלים.

ודאי שמעתם את המושג “תרמית פירמידה”. המשמעות של זה היא, מודל רווחי שלא מספק מוצר. משמעות המילה “פירמידה” היא, שכל אדם שנמצא ב”עסק” משלם למי שמעליו ומקבל כסף ממי שנמצא מתחתיו. ועכשיו ניתן לכם סימנים שיאפשרו לכם לזהות עבודות מהסוג הזה.

 • סודיות – בתרמיות מהסוג הזה, כשיבקשו מכם להגיע לפגישה הראשונה ותשאלו מה הולך להיות שם, לא תקבלו הרבה מידע עליה. המטרה שלהם היא לא לחשוף את עצמם בקלות ולכן הם עושים זאת בהדרגה עד שתיפלו לתוך המלכודת שלהם.

 

 • הצטרפות חברים ומשפחה קרובה – כדי שהפירמידה תחזיק מעמד ואפילו תתחזק, חייבים לדאוג שמי שנמצא יותר למטה לא יפרוש. לכן, הרבה פעמים חלק מהאנשים מוכנים לצרף אנשים שקרובים אליהם כדי שהפירמידה תמשיך להתקיים או לבקש ממי שתחתיהם לנסות לשכנע קרובי משפחה או חברים קרובים.

 

 • מודל כלכלי – אם דורשים מכם לשלם כדי “לזכות” בתואר עובד שלהם, אם מפסיקים לדרוש מכם לשלם “דמי חבר” כשיש “עובדים” תחתיכם, או אם ההכנסה העיקרית שלכם, היא על צירוף של אנשים שהכנסתם לחברה. כנראה שזו הונאת פירמידה.

 

 • היזהרו מהצעות יפות מדי – אם מציעים לכם הכנסה גבוהה תמורת מעט מאוד שעות עבודה, כנראה שאתם צריכים להתחיל לחשוד ולחקור קצת יותר על אותה חברה.

 

 • ראיון עבודה – אם המקום מציג את עצמו כרציני ולא מזמן אותך לראיון עבודה או לא מבקש לראות קורות חיים או ניסיון קודם.

 

 • מוצר אמיתי – אם אומרים לכם שאתם צריכים למכור משקה אנרגיה שעשוי מחומרים טבעיים, קרם חדשני שמרפא יותר מדי מחלות, תעצרו רגע, תחקרו וודאו כי קיים מוצר אמיתי מאחורי ההבטחות שלהם.

 איך להתחיל לעבוד מהבית בלי לשבור את הראש?

איך לעבוד מהבית ולהרוויח כסף באינטרנט? – העבודות המקוריות ביותר שמצאנו בשביליכם, שלא מצריכות שום הכשרה או ידע קודם

 • מילוי סקרים – המון חברות צריכות משובים של לקוחות פוטנציאליים עבור המוצרים או השירות שהם מציעות, הן מפיצות סקרים אינטרנטיים, אתם ממלאים אותם ומקבלים כסף עבורם!
 • קבוצות מיקוד מקוונות – אותו עקרון כמו עם הסקרים, רק שאתם אומרים מה דעתכם על שירות או מוצר של אותה חברה בעל פה ובנוכחות של עוד כמה משתתפים.
 • תמכרו תמונות לאתרים של מאגרי תמונות – במקום לשמור את התמונות שצילמתם לעצמכם או מקסימום להעלות אותן לרשת חברתית, אתם יכולים לעשות מזה כסף. אתם לא צריכים להיות צלמים מקצועיים, רק צריך שהתמונה שלכם תהיה ברורה ועל כל רכישה של תמונה אתם מקבלים קצת פחות מדולר בממוצע. וזה עוד דרך מקורית לדעת איך לעבוד מהבית ולהרוויח כסף באינטרנט.
 • תוכן שיווקי תמורת תשלום – אתרים שונים מציעים לצפות בסרטוני פרסומות שעל כל צפייה אתם מקבלים סכום כסף. כמובן שאתם צריכים לצפות בהרבה פרסומות כדי לקבל סכום שלא יעליב אתכם, אבל זה עדיין כסף.. וזה בטוח יעזור לכם להבין איך להתחיל לעבוד מהבית.

יתרונות בעבודה מהבית

הצדדים החיוביים שיעשו לכם סדר בראש ויאפשרו לכם להבין איך זה לעבוד מהבית, אם עוד לא התנסיתם בזה.

 • חיסכון בכסף – יתרון חשוב ובא לידי ביטוי בכך שלא יהיו לכם הוצאות כספיות על תחבורה ציבורית או דלק. אמנם, כפי שהזכרנו קודם, כדאי להתלבש גם כשעובדים מהבית, כדי להיכנס לאווירת עבודה. אבל, אתם לא תצטרכו להוציא כסף על בגדים לעבודה ותוכלו להסתפק בבגדים פשוטים יותר. בנוסף, הרבה פעמים אתם גם תחסכו בהוצאות על בייביסיטר (תלוי באופי העבודה).
 • נוחות – בשונה מעבודה במשרד כשעובדים מהבית, יש בדרך כלל יותר שקט מסביב (אם אין לכם ילדים..), אתם יכולים ליצור לעצמכם את פינת הישיבה שלכם, כדי שתעבדו בצורה נוחה יותר.
 • אווירה רגועה יותר – המון מחקרים הוכיחו את ההשפעה של עבודה מהבית על ירידת מידת הלחץ שלנו. כשאין בסביבה שלכם את מי שאחראי עליכם ואתם מוקפים בבני משפחה שאתם אוהבים, גם תרגישו יותר טוב במהלך העבודה וגם תהיו יותר יעילים במשימות שלכם.
 • להישאר קרובים למשפחה – כפי שהזכרנו בסעיף הקודם, תוכלו לעבוד בלי להתרחק מהאנשים שאתם אוהבים. זה גם יכול להיות מאוד חשוב, עבור אנשים שצריכים להשגיח על הורה או ילד לעתים תכופות.

איך לעבוד מהבית הופך להיות הזמן המושלם לשאוף לאיזון? 

כשתתחילו לעבוד מהבית, תהיה לכם הזדמנות להגיע לאיזון בין כל האספקטים של החיים שלכם. אם תמיד רציתם לישון כמו שצריך, לחזור לתחביבים שתמיד אהבתם ולאכול את הדברים שאתם אוהבים. השהות בבית במסגרת העבודה, היא הזמן המושלם להתמקד בזה. כמובן שכל זה דורש המון סדר וחלוקה ברורה בין הפעילויות השונות.

אז אחרי כל המידע החשוב והמעניין שהבאנו לכם בכתבה, נמליץ לכם לקרוא כל חלק בנפרד בזמן אחר, כדי שכל המידע שאספתם לא יעשה לכם בלאגן בראש. כך תוכלו לבדוק בצורה מסודרת אם עבודה מהבית מתאימה לכם ואם כן, מה העבודה שהכי מתאימה לכם כרגע. מקווים שעזרנו לכם בנושא, בהצלחה!

מחפשים קופירייטר מקצועי לשירותי כתיבת תוכן מעולים? דברו איתי 🙂

Hits: 68

סדרת הרצאות מעשיות במחיר מיוחד ללימוד שימוש בכלי בינה מלאכותית